Şairin Şiirle İmtihanı

Şairin Şiirle İmtihanı (010303575). 0,00. Tedarikçi : Okur Kitaplığı. Doğrusu, nitelikli okur da, mesela bir şairin sadece şiirlerini okumakla yetinmez ve onun bu tür yazılarını da okumak ister.

Responsive image
YAZAR
Mustafa Özçelik
DOSYA BOYUTU
2,64 MB
YAYIN TARIHI
none
DIL
Türkçe
ISBN
9786054877355

PDF formatında Şairin Şiirle İmtihanı. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Şairin Şiirle İmtihanı kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Bir yazar/şair için şiir, öykü ya da edebiyatın herhangi bir türünde nitelikli eser vermek esastır. Okurun ondan beklediği de budur aslında. Fakat, her yazar ve şair, yazdığı türler üzerinde düşünme ve bunun sonucunda şiirden, hikâyeden ne anladığını ortaya koyan kuramsal yazılar yazma ihtiyacı da duyar. Bu metinler onun yazarlık dünyasının daha iyi anlaşılmasını sağlayacağı gibi yazma işini de ne kadar önemli görüp ciddiye aldığını bunu bir heves olarak görmediğini ortaya koyar. Doğrusu, nitelikli okur da, mesela bir şairin sadece şiirlerini okumakla yetinmez ve onun bu tür yazılarını da okumak ister. Bize göre asıl ve önemli olan sanat eserlerinde ele alınan konunun sadece "nasıl anlatıldığı" değildir. Nasıl anlattığımız kadar, neyi, hangi bakış açısıyla anlatıp anlatmadığımız da önemlidir. İkisi iyi dengelenmezse ortaya çıkan eserin fazla bir "kıymet-i harbiyesi" olmayacaktır. İşte bu yazılar, bu konulara da temas eden metinlerdir.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 184Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Okur Kitaplığı 


Mustafa Özçelik'in Şâirin Şiirle İmtihanı eserinde birbirinden farklı otuz iki yazı bulunuyor. Daha sonra Ahmet Kabaklı'nın yaptığı tasnifi ele alarak edebiyatımızın sağ ve sol şâir ve yazarlarını ele alır.